Kiedy brać probiotyk rano czy wieczorem?

Kiedy brać probiotyk rano czy wieczorem – zalecenia producenta

Zdecydowanie najprościej jest wtedy, gdy producent probiotyku podaje dokładną receptę na jego przyjmowanie. Nie jest to jednak zbyt częsta praktyka.

Kiedy brać probiotyk rano czy wieczorem – zalecenia ogólne

Gdy etykieta produktu nie zawiera tej informacji albo źródłem probiotyków będą naturalne produkty np. kiszonki, jogurty etc., wtedy według doniesień naukowców z Kanady (Tompkins TA, et al., 2011) korzystniej będzie spożywać probiotyki na czczo lub 30 minut przed posiłkiem. Wnioski z tego badania dotyczą bakterii z gatunku Bifidobacterium oraz Lactobacillus.

W przypadku grzybów Saccharomyces boulardii czas podania nie będzie miał większego znaczenia. 

Większości ludzi będzie zatem łatwiej spożywać probiotyki na pusty żołądek, np. rano.

Kiedy brać probiotyk rano czy wieczorem – więcej korzyści

Jednak rezultaty nowego badania naukowego (Wastyk HC, et al., 2021) sugerować mogą, że jeszcze więcej korzyści dla zdrowia można uzyskać, spożywając kilka porcji probiotyków w ciągu dnia.

Może zatem, zamiast zadawać pytanie: probiotyk rano, czy wieczorem, lepiej pomyśleć o tym, jak spożywać probiotyki i rano, i wieczorem, i jeszcze może kilka razy w ciągu dnia.

Koszyk
pl_PLPolish
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.
SKLEP
Przewiń do góry