Probiotykoterapia u niemowląt – podawanie
Na opakowaniu produktu lub ulotce znajdziesz informacje od producenta o zalecanym sposobie użycia danego produktu.
Probiotyk w postaci kropli można podać bezpośrednio do ust lub wymieszać z niewielką ilością płynu (np. wody, soku, mleka).
Ważne, aby temperatura płynu nie była wyższa niż 37°C!
Jeżeli dziecko karmione jest piersią, możesz dodać do odciągniętego mleka. W podobny sposób można postąpić z kapsułkami – otworzyć je i zawartość rozpuścić w płynie.
Co ważne, należy zwrócić baczną uwagę na to, czy kapsułki nie są dojelitowe – tych nie można otwierać!
Analogicznie można postąpić z produktami w saszetkach – znajdujący się w nich proszek rozpuścić w płynie.
Co daje probiotyk niemowlakowi?
Wsparcie probiotyczne warto rozważyć w następujących przypadkach: poród przez cesarskie cięcie, gdy maluszek nie jest karmiony piersią, w trakcie oraz po antybiotykoterapii, po pobytach w szpitalu, w przypadku dolegliwości układu pokarmowego (kolki, ulewania, biegunki, problemy z wypróżnianiem), częstych infekcji, a także w profilaktyce alergii atopowego zapalenia skóry czy zespołu jelita drażliwego.
Probiotyki i …
Wiele preparatów zawierających probiotyki kryje w sobie również „pokarm” dla nich – prebiotyki, tak, aby umożliwić im jak najlepsze warunki do rozwoju, celem wspierania zdrowia.
„Negatywny” mikrobiom
Należy jednak pamiętać, iż w naszej florze bakteryjnej mogą znajdować się chorobotwórcze bakterie należące do rodziny Enterobacteriaceae (Salmonella, E.Coli, Klebsiella etc.).
Kluczowe dla mnie (i dla Ciebie) jest zadbanie o to, by wspierać własny mikrobiom w swoich czynnościach życiowych.
Gdy zadbasz o swoją mikroflorę, gwarantuję zdecydowaną poprawę stanu zdrowia, lepsze samopoczucie, większą odporność oraz komfortu życia, w szerokim tego słowa znaczeniu.
Zadbaj o zdrowie jak o swój największy skarb!
To będzie procentowało przez całe długie życie.