Co zawierają probiotyki?

Definicja probiotyków

Już samo pochodzenie słowa probiotyki sugeruje – z greckiego – pro bios, oznaczające „dla życia”, że probiotyki będą zawierały elementy sprzyjające życiu i zdrowiu. 

Choć naukowcy długo spierali się co do definicji probiotyków, obecnie obowiązuje ta przyjęta przez WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) w roku 2001 i oznacza żywe mikroorganizmy, które jeśli są podawane w odpowiednich ilościach, będą mogły zapewniać szereg korzyści zdrowotnych dla gospodarza.

Co zawierają probiotyki?

Ze względu na to, że mikroorganizmów o potencjalnie korzystnym oddziaływaniu dla zdrowia jest bardzo dużo, trudno odpowiedzieć na to pytanie szczegółowo.

Niektóre bowiem preparaty zawierające probiotyki będą kryły w sobie jeden, określony szczep bakterii o udowodnionym klinicznie działaniu prozdrowotnym. Inne zaś będą zawierały w sobie wiele różnych gatunków mikroorganizmów. 

Te pierwsze najczęściej stosuje się celowo w przypadku występowania dolegliwości, której wspomaganie leczenia udowodniono.
Inne najczęściej służą stabilizacji mikrobiomu organizmu na poziomie wielokierunkowym.

Probiotyki i …

Wiele preparatów zawierających probiotyki kryje w sobie również „pokarm” dla nich – prebiotyki, tak, aby umożliwić im jak najlepsze warunki do rozwoju, celem wspierania zdrowia.

Koszyk
pl_PLPolish
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.
SKLEP
Przewiń do góry