Badania mikroflory jelitowej

Badania mikroflory jelitowej – co wchodzi w skład?

Badania mikroflory jelitowej precyzyjnie określa, jak wygląda osobniczy profil bakterii w układzie pokarmowym. 

Pozwala określić przeważające typy bakterii, procentowy udział danych kolonii oraz różnorodność mikrobioty. 

Do każdego wyniku badania dołączany jest opis specjalisty, w którym znajdziemy wszelkie niezbędne parametry opisujące stan naszego mikrobiomu jelitowego. 

Badanie określa czy parametry bakterii układu pokarmowego są w normie, czy są zaniżone, bądź zawyżone. 

Czy ilość patogenów jest w normie, czy parametry są zawyżone? 

Badanie przedstawia również poziom pH w naszych jelitach. Pamiętajmy, że wartość pH ma kluczowe znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego, szczególnie naszych jelit. 

Dodatkowo w raporcie można znaleźć wpływ obecnego stylu życia na mikrobiom oraz zalecenia, jak poprawić stan mikroflory jelitowej.

Badania mikroflory jelitowej – zastosowania

Wyniki badań mają to zaletę, iż pozwalają nie tylko określić problem, ale też przygotować indywidualną probiotykoterapię tak, aby przywrócić równowagę mikrobiocie jelitowej osoby badanej.

Najczęściej stosuje się gotowe produkty probiotyczne ze specjalnie wyselekcjonowanych szczepów bakterii, mających prozdrowotne działanie na ludzki organizm, w szczególności układ pokarmowy, gdzie występuje największy udział drobnoustrojów. 

x§, aby była bezpieczna i skuteczna, musi spełniać konkretne kryteria i wymagania, jakie są stawiane bakteriom probiotycznym. 

Dlatego tak ważna jest analiza obecnego stanu mikrobiomu, by odpowiednio dobrać probiotykoterapię. 

Terapia probiotyczna wykazuje najlepsze efekty, jeśli wybór stosowanego szczepu bakteryjnego, czasu trwania terapii i dobór optymalnej dawki jest dostosowany do rzeczywistego stanu mikroflory jelitowej pacjenta.  

Probiotyki, w zależności od danego przypadku, stosujemy od 1. do 3. miesięcy, pamiętając, by między kolejnymi terapiami probiotycznymi zrobić min. 2 tygodni przerwy.

Koszyk
pl_PLPolish
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Proszę zostawić swój prawidłowy adres e-mail poniżej.
SKLEP
Przewiń do góry